TR | EN
EFE Endüstri ve Ticaret A.Ş. 1974 yılında EFE Tarım A.Ş. ismiyle kurulmuştur. İzleyen dönemde EFE Endüstri ve Ticaret A.Ş. adını alan kuruluşumuz, Ocak 1999 tarihinden itibaren Mert Grubu'na bağlı olarak, İzmir Kemalpaşa'daki fabrikasında; 55.000 m²'lik toplam (25.000 m²'lik kapalı) alan üzerinde üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. EFE Endüstri Araç Üstü ekipman üretimi konusunda bugün modern üretim tesisleriyle, Türkiye’nin en büyük firmalarından biridir. Bugüne kadar 60.000‘in üzerinde araç üstü ekipmanı müşterilerine başarıyla teslim etmiştir.
 
 

EFE Endüstri’nin de bağlı bulunduğu MERT grup üç firmadan oluşur. Merkezi İstanbul’dadır. Bu üç firma MERT Teknik, EFE Endüstri ve MERT Akışkan Gücüdür. MERT Teknik Hidrolik, Pnömatik ve Yazılım konusunda uzmanlaşmış bir Mühendislik Firmasıdır. MERT Akışkan Gücü, Hidrolik silindir imalatı başta olmak üzere hidrolik ve pnömatik komponentler üretir.

50’ye yakın teknik ve idari, toplam 220 eğitimli personeli; TüV tarafından ISO 9001:2000 belgesi ve T.C. Savunma Bakanlığı tarafından AQAP-120 (üretim için NATO Kalite Güvence Gerekleri) belgesi ile onaylanan, EFE Endüstri kalite sisteminin güvencesidir.

EFE Endüstri üretiminin yaklaşık %50 ihraç edilmektedir. Kuzey Afrika, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler ve Avrupa ülkeleri ana ihracat pazarlarıdır.

EFE Endüstrialanında bilinen en iyi firmalarla işbirliği yaparak, gücüne güç katmaktadır. 2014 yılında KEITH Walking Floor firmasının Türkiye distribütörü,2017 yılında da yer altı konteynır sistemleri ve ekipmanları konusunda uzman olan NORD Engineering firmasının Türkiye distribütörü olmuştur.

Çözüm Ortaklarımız: